На ФБ „врие“ од коментари за подвигот на „Вардар“

„Врие“ од коментари на фејсбук и на останатите социјални мрежи, по синоќешниот подвиг на ракометниот клуб „Вардар“ и освојувањето на европската ракометна титула.

Радост, еуфорија и неверување од постигнатата голема победа и освоената европска титула на нашиот најголем ракометен бренд, има во постовите на илјадници македонци од целата земја.Ви пренесуваме само дел од илјадниците постови испишани веднаш по победата на Вардар над ПСЖ со 24:23 како своевиден показател колку Македонија се радува и е желна за победи.

 

ТООООООООО МОМЦИИИИИ,БРАВО ВАРДАРЕ,БРАВО МАКЕДОНИЈА….KOLKU UBAVI NATPISI VEČERVA NA FB SAMO SPORT I SITE SME EDNOMISLENI BEZ KRITIKI PREKRASNEN E OVOJ DEN ZA MAKEDONIJA… ШАМПИОНИИИИИИИИИ Вардар – ПСЖ 24-23… МАКЕДОНИЈО- ВАРДАРЕ ДИШЕТЕ РАМНОМЕРНО МОЖНО Е СЕ….Честитки за успехот… ВАРДАР ШАМПИОНИ НА ЕВРОПА… I KOGA NI E NAJTESKO POBEDUVAME MAKEDONIJA VECNA EDINSTVENA… ЌЕФОЈ,НАСМЕВКИ,ЧЕСТИТКИ…ВАРДАР… Vaka nemam skokano od radost… srce i dusha polno srekja i gordost.. bravo Vardar championi… АЛЕЕЕ АЛЕЕ ЈЕЕЕ… Се се може ако се сака, браво Вардар, На радоста и нема крај, браво Вардар шампиони… Ооооо тебе те бодриме, срцево мое за тебе, само напред Вардаре… ВАРДАР ЕУ Шампион yes,yes,yeees, ETE, TOA E TAA SEKUNDA….BRAVO MOMCI, BRAVO VARDARCI…Радувај се Македонијо, и ние коњи за трка сме имале, како што рече капитенот со Муда до колена… Ајде сега да ги пречекаме како што им доликува, и како што заслужија… Дојдовме, видовме,победивме Вардареее… Нов повикуваќки за Париз 2423… ВАРДАР ЕВРОПСКИ ВЕЛИКАН ВО РАКОМЕТ,МАКЕДОНИЈА ИМА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН… Сега знаат кои сме… Гонзалес царе никој поубо не зборвит Македонски од тебе…Вардар Европски првак… Леле луѓе што направивме!!!

 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани