Нападнат судија на фудбалски натпревар

Нападнат судија на фудбалски натпревар.

На 30.03.2024 година во 21.30 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, на фудбалски терен   каде се одигрувал фудбалски натпревар во рамките на општинска фудбалска лига Охрид, едно лице, физички го нападнал главниот судија. По целосно расветлување на настанот, против напаѓачот ќе биде поднесена пријава според Законот за спречување на насилство и недостојно однесување на спортски натпревар, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани