Нападната повозрасна охриѓанка

Физичкиот напад го сторил 42 годишен маж.

На 04.07.2019 година, 65 годишна жителка на Охрид, пријави дека на 01.07.2019 година била физички нападната од И.С.(42) од Охрид.
Истиот е повикан во полициска станица и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани