Нападната вработена во охридски кафе бар

Валандовчанец физички нападнал 30 годишната скопјанка-келнерка во барот.

На 31.08.2019 во 21.40 часот, во полициската станица Охрид, пријавен е физички напад во угостителски објект во Охрид извршен од И.С.(39) од Валандово врз И.Д.(30) од Скопје вработена во објектот.

Напаѓачот е приведен и изготвен е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани