Облачно и свежо, горештините се враќаат од петок

Од вчера  имаме свежо, ветровито, облачно и врнежливо време.

Денес во Охрид температурата ќе се движи од 13 до 19 степени, далеку под просечните јулски температури. Од среда се очекува разведрување и пораст на дневните температури кои до петок повторно ќе се искачат на 31 степен, односно типични летни горештини. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани