ВМРО бара субвенции за охридските станоиздавачи

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Љубен Арнаудов денеска изјави дека пратениците од оваа партија од Охрид поднеле амандмани на ребалансот на Буџетот со кои бараат субвенционирање на штетите од земјотресите и субвенционирање...

Претставата „Име“ се префрлува во Центар за култура

Поради временските неприлики невообичаени за овој периот од годината, ниските температури, ветерот и можноста за врнежи од дожд,  кои деновиве ја зафатија Македонија,   театарската претстава „Име“ на НУ Театар...

Полицијата со совети и казни се обидува да „држи“ ред во сообраќајот

Со совети до сите возачи и со казни до несовесните, охридската полиција успешно ги решава состојбите со зголемениот број возила и не дозволува поголеми застои и хаос низ улиците посебно...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани