Метеомакс предупредува на силно невреме во Грција

Славчо Попоски од Метеомах предупредува на силно невреме и потоп во соседна Грција.

Се предупредуваат сите граѓани кои се на одмор  на Егејско море да бидат вниметелни, бидејки во текот на денешниот ден се очекуваат обилни врнежи од дожд проследени со силни грмотевици. На карата јасно е означено во кои делови ќе има невреме. 

Врнежите може да предизвикаат и локални полави.

 

Повеќе инфо на следниот линк

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани