ОБНОВЕНО: Двајца странци повредени на моторот кај Свети Еразмо

Две лица странски државјани се тешко повредени во сообраќајна незгода случена денеска во 13.30 на патот Охрид Подмолје во близина на Мауцкер.

Повррдените со возила на итна медивинска помош се префрлени во болницата Свети Еразмо во Охрид. Врз нив се преземени неопходни медицински зафати. Во несреќата учествуваше мотор, на кои се превезуваа двајцата странци и патницко моторно возило со струшки таблици. На местото на незгодата беше извршен увид во присуство на јавен обвинител. Се работи на утврдување на причините за несреќата, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани