Охриѓанец нападнал малолетничка на плажа

Охриѓанец нападнал малолетничка на плажа.

-На 08.07.2024 година во 17.20 часот, на плажа на брегот на Охридското Езеро, приведен е А.Д.(32) од Охрид, кој претходно физички ги нападнал К.Л.(28) од Охрид и малолетничка од Македонски Брод. Тој бил агресивен и кон полициските службеници кои преземале службени дејствија. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани