Охриѓанец фатен со хашиш

Охриѓанец фатен со хашиш.

 

На 13.05.2020 околу 11 часот во СВР Охрид , приведен и лишен од слобода е З.К.(28) од охридското село Лескоец.  Кај него, при извршен преглед, полициски службеници пронајдоа и одзедоа поштенска пратка со две најлонски кесички со опојна дрога хашиш. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани