Охриѓанец го нападнал обезбедувањето во казино

Охриѓанец го нападнал обезбедувањето во казино.

На 09.05.2022 во 01.30 часот П.К.(41) од Охрид пријавил дека на 08.05.2022 околу 23.40 часот пред казино во Охрид, додека бил на работа како обезбедување, по претходна расправија бил физички нападнат од Л.К. од Охрид. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани