Охриѓанец со остар предмет се заканувал на мајка си

Охриѓанец со остар предмет се заканувал на сопствената мајка.

На 09.06.2022 во 22.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода 31 годишен охриѓанец, кој претходно, во семејниот дом со остар предмет и се заканувал на неговата 58-годишна мајка и оштетил дел од покуќнината. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани