Опожарена езерска трска и две пловила на стариот пат Охрид Струга

Опожарена езерска трска и две пловила на стариот пат Охрид Струга.

-На 07.04.2024 во 20.10 часот во СВР Охрид е пријавено дека на стариот пат Охрид – Струга настанал пожар на крајбрежниот појас на Охридското езеро, при што биле опожарени површина со езерска трска и два пловни објекти. Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид. По овластување на јавен обвинител, увид на местото извршија полициски екипи, стои во соопштението на СВР Охрид.

Social profiles