Владиката Тимотеј со порака до Вселенскиот Патријарх: Македонскиот клир и верниците со желба го очекуваат томосот за автокефалност од Вселенската Патријаршија

Вчера, на 7 април 2024 година, во катедралниот храм „Св. Софија“ во Охрид, беше отслужена Литургија по повод Третата недела од Великиот пост, позната како Крстопоклона недела, и празникот Благовештение...

Оглас за набавка на АБР терапија за Дневниот центар за деца со посебни потреби

Здружението за воспитно и образовна психо-социјална поддршка ВОПС Охрид, доби финансиски средства од Министерството за труд и социјална политика во рамки на проект финансиран со кредит од Меѓународната банка за...

Честитка од градоначалникот Пецаков по повод Меѓународниот ден на Ромите

Градоначалникот Кирил Пецаков, по повод 8. Април – Меѓународниот ден на Ромите, упати честитка до припадниците на ромската заедница. Во мое лично име и во името на Општина Охрид упатувам...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани