Кривична за велештанец не отстапил првенство и повредил моторциклист

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против М.Р.(24) од струшкото...

Фатен охриѓанец со хероин

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против К.С.(33) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,...

Богослужба на Плаошник

На 01. ноември 2017 (среда), во манастирот „Св.Климент и Св. Пантелејмон“, Плаошник - Охрид, со почеток во 8.45 часот ќе се служи света архиерејска литургија, по повод празникот „Преп.Прохор Пчински...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани