ФОТО: Осветена црквата „Воскресение Лазарево“

Изминатата сабота, на денот кога се  прославуваше споменот на преп. Пелагија, преп. Таиса и на св. мч-чка Пелагија, Митрополитот Дебарско-кичевски и Администратор Австралиско-сиднејски г. Тимотеј го освети храмот „Воскресение Лазарево“...

Поднесени 27 тужби до Управен суд за одбиените приговори во ДИК

Вкупно 27 тужби се поднесени до Управниот суд ноќеска од партиите против решенијата на Државната изборна комисија (ДИК) за приговорите за првиот круг од локалните избори што се одржаа во...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани