Повреден малолетник во тешка сообраќајка кај Требеништа

Повреден малолетник во тешка сообраќајна несреќа кај Требеништа.

 

Сообраќајката  се случи  утрово околу 05.30 на магистралниот пат Охрид Кичево во близина на селото Требеништа.

-„Возило во кое биле две лица од нив едно малолетно,а кое се движело од Кичево кон Охрид,изгубило контрола и излетало од патот“, вели  портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски за Охриднет.ком. 

Повредено е малолетното лице и поради сериозноста на повредите е пренесено на клиниките во Скопје. На лице место полицијата изврши увид. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани