Претепан 72 годишен старец во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.В.М.(28) и И.С.(22) двајцата од Охрид за сторено кривично дело ,,тешка телесна повреда”.

На 26.06.2017 година, околу 16,00 часот, во дворно место од куќата сопственост на Ѓ.М.(72), дошле пријавените и по кратка вербална расправија со него, физички и со дрвена столица го нападнале, со што му нанеле тешка телесна повреда.  Засега полицијата не соопштува кои се причините за нападот на старецот. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани