Приведен странец од Норвешка, агресивно се однесувал кон полициските службеници

Приведен странец од Норвешка, агресивно се однесувал кон полициските службеници.

-На 30.05.2024 во 02.20 часот на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа О.Б.Ф.(41) од Норвешка затоа што го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициски службеници кои преземале службени дејствија. Против него е поднесена соодветен поднесок, информира Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани