Приведен жител на струшко,  ја истепал сопругата

Приведен  жител на струшко,  ја истепал сопругата.

-На 20.03.2024 во 16.40 часот на улица „Браќа Миладинови“ во Струга, полициски службеници од ОВР Струга го лишија од слобода Б.Ш.(49) од струшко село затоа што претходно во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани