Одбележан патрониот празник на ООУ „Живко Чинго“ во Велгошти

Со свечена приредба која се одржа вчера во спортската сала „Тодор Александров“, ООУ „Живко Чинго“ од Велгошти го одбележа својот патронен празник. Во рамки на програмата беа доделени и наградите...

Градоначалникот Пецаков оствари средба со унгарскиот амбасадор

Градоначалникот Кирил Пецаков денеска оствари средба со амбасадорот на Унгарија во Република Македонија, Андраш Клајн, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. На средбата се разговараше за можноста...

ВМРО ДПМНЕ: ја обвинува СДСМ Охрид за непотизам, партизација и кронизам

Непотизам во Охрид, Крлеска роднина на Зечевиќ главен кадровик на СДС во државните институции, обвинува ВМРО ДПМНЕ Охрид. Проектот мрежа за партизација и кронизам е поврзан со Миле Зечевиќ, генерален...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани