Приведени две лица од Охрид, се степале на кејот

Приведени две лица од Охрид, се степале на кеј.

-На 12.04.2024 година во 01.15 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, приведени се Ф.М.(21) и С.Н.(62), двајцата од Охрид. Тие, претходно пред угостителски објект го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. По целосно документирање на настанот, против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles