Работник од струшко тешко повреден при пад од хала

Работникот од струшко Боровец паднал од хала во Прилеп.

На 24.09.2018 година во времето од 08,00 до 09,00 часот во Прилеп во хала на фирма лоцирана на улица „Александар Македонски“ при реконструкција на кровната конструкција, А.Д.(38) од село Бороец, струшко, паднал при што се здобил со тешки телесни повреди. Истиот по укажаната лекарска помош во Градска болница Прилеп е префрлен во Комплекс клиники “Мајка Тереза”. Извршен е увид на местото на настанот во присуство на инспектор за заштита при работа од Министерство за труд и социјална политика.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани