Разрешена директорката на охридската болница

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција кажа дека е разрешена директорката на охридската болница Славица Малеска Стојадиновиќ.

Тој најави дека во следните денови ќе се врши ревизија за смртта на 66 годишната жена од Горно Татеши, која почина вчера утрото пред да биде транспортирана на Инфектолошкото одделение во Скопје. 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани