Скопјанец пукал со огнено оружје во Струга

Скопјанец пукал со огнено оружје во Струга.

ОВР Струга поднесе кривична пријава против А.Б.(52) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „предизвикување општа опасност“ и „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки матерјал “. Тој, на 25.02 2022 во хотел на улица „Партизанска“ во Струга испукал неколку куршуми од огнено оружје што нелегално го поседувал, информираат од МВР.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани