Следува нестабилно време со врнежи од дожд

И крајот на месец мај ќе заврши со нестабилно време и повремени врнежи од дожд. 

 

Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во западните делови ќе има локални врнежи од дожд.

Температурата во утринските часови ќе се движи од шест до 14 степени Целзиусови, а дневната од 18 до 29 степени.

До идната недела останува претежно  облачно време со повремени врнежи од дожд.Во Охрид мааксималната дневна температура ќе се движи до 22 степени. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани