Стружанка, излегла со возилото и не се вратила

34 годишна жителка на струшкото село Ложани, од вчера ја нема во својот дом.

Според краткото полициско соопштение објавено на веб сајтот на МВР, на 30.06.2017 година во 14,30 часот во полициската станица-Струга, Г.Д. (43) од с.Ложани-струшко, пријавил дека истиот ден со неговото возило во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Ј.Д. (34). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани