Тројца жители на Делогожда оштетиле минаре на џамијата

Тројца жители на Делогожда оштетиле минаре на џамијата.

На 26.05.2024 околу 16.00 часот во ОВР Струга е пријавено дека Н.К.(42), А.Ж.(20) и А.К.(20), сите од струшкото село Делогожда, со алат оштетиле старо минаре од џамијата во селото,  предизвикувајќи општа опасност во пошироката околина. Увид на местото извршија полициски екипи и по целосно документирање на настанот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани