Засилени собраќајни контроли на подрачјето на СВР Охрид

Засилени собраќајни контроли на подрачјето на СВР Охрид.

На 26.05.2024 од 15.00 до 21.00 часот на подрачјето на СВР Охрид преземени се засилени сообраќајни контроли. Притоа, полициските службеници затекнале и санкционирале 14 мотоциклисти, кои управувале мотоцикли без заштитна кацига (Охрид-09, Струга-01, Кичево-03, Дебар-01). Апелираме до возачите на мотори и моторцикли, заради личната и безбедноста на другите учесници во сообраќајот, доследно да се придржуваат до законската обврска за задолжително носење заштитна кацига и друга заштитна опрема при управување со моторите, моторциклите и четирициклите, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани