Туристи нападнале охриѓанец

Холанѓани го нападнале газдата на вилата во Охрид .

На ден 02,06,2019 гоина, во 21.05 ч.во полициската станица Охрид, К. М. (69) од Охрид пријавил дека е нарушен јавен ред и мир со физички напад во вила лоцирана на Кеј Македонија во Охрид. К.М. пријавил дека тој и неговата ќерка К.К. биле физички нападнати од гости во вилата В.Г. Е. Ј. и А.Т. од Холандија. В.Г. Е. Ј. и А.Т се приведени во ПС ОН Охрид и се работи на расчистување на случајот.
.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани