Туристи од Србија се степале во хотел во Охрид

Туристи од Србија се степале во хотел во Охрид.

На 17.05.2024 во 04.30 часот во хотелски комплекс во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид ги приведоа А.Т.(22) и С.С.(22), двајцата од Република Србија, кои претходно во објектот го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка. Против нив е поднесена прекршочна пријава во согласност со одредбите од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани