ВМРО ДПМНЕ со велосипеди и порака: Да го зачуваме Охридското езеро

ВМРО ДПМНЕ Охрид со возење велосипеди го честита Денот на Охридското езеро.

На промотивниот настан во Охрид , покрај кандидатите за пратеници  Кирил Пецаков, Лидија Петкоска и Грација Бакраческа присуствуваше и носителот на листата во 5 та Изборна единица Игор Дурловски. 

Со знамиња во раце и возење велосипеди по рекреативната патека од плоштад до хотелскиот комплек „Парк“ порачаа да се зачува Охридското езеро. 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани