Во Охрид 9, во Струга 3 новозаболени од корона

Во последните 24 часа се направени 1086 тестирања, а регистрирани се 150 нови случаи на ковид-19.

– Скопје 93 – Куманово 7 – Штип 3 – Прилеп 4 – Тетово 12 – Струга 3 – Битола 1 – Охрид 9 – Гостивар 3 – Кочани 1 – Кичево 8 – Ресен 5 – Неготино 1 Починати се 9 лица, шест пациенти од Тетово и тројца пациенти од Скопје. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 30 оздравени пациенти. – Скопје 21 – Штип 3 – Прилеп 2 – Тетово 3 – Битола 1 Досега во земјата се направени вкупно 57.895 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 5906, бројката на оздравени пациенти е 2236, на починати е 277, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3393.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани