Земјотрес го стресе Охрид

Утрово во 09 54 часот  во Охрид повторно е почуствуван земјотрес со јачина од 3,2 степени.

Епицентарот на земјотресот е на 15  км од Охрид на длабочина од 5 километри. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани