Жена го нападнала сопругот, тој пријавил во полиција

Семејното насилство го има низ сите облици. Иако најчесто жените се жртви на наислтво, има и случаи кога е обратно. Жена го нападнала сопругот.

-На 31.03.2024 во 13.00 часот во ОВР Струга е пријавено дека Н.С. од струшко село физички го нападнала нејзиниот сопруг. По целосно документирање на настанот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани