Пецаков приреди Ифтарска вечера за граѓаните од муслиманска вероисповед

По повод рамазанскиот пост и во пресрет големиот верски празник Рамазан Бајрам, градоначалникот на Општина Охрид Кирил Пецаков, вечерва приреди Ифтарска вечера за граѓаните со муслиманска веросиповед. Во своето обраќање...

Со летниот распоред на летање од Охрид ќе се патува до девет европски градови

Сo летниот распоред на летање од Охридксиот аеродром достапни се девет европски градови. . Само три од нив се со нискобуџетната компанија,која оперира во земјава,  евтини авио билети  има до...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани