Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид

Георгиески: Вториот круг е нов почеток и моја втора шанса, да продолжиме заедно на патот кон просперитетна иднина

Најпрво сакам да им заблагодарам на сите граѓани кои го заокружија бројот 12 и ја дадоа својата поддршка за „Најдоброто за Охрид“, рече Кандидатот за градоначалник на Охрид од СДСМ Константин Георгиески.

Повеќе...

Пецаков: Гарантираме реконструкција на плоштадот „Крушевска република“

Кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ Кирил Пецаков објави фотографија од неговиот план за реконструкција на плоштадот Чинар - „Крушевска република“. 

Повеќе...

Пецаков: Власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, рече на денешната прес конференција кандидатот за градоначалник од ВМРО ДПМНЕ Кирил Пецаков. 

Повеќе...

На една маса неограничен број гости, а угостителските објекти ќе работат со 50% од капацитетот

Владата го укина ограничувањето на бројот на гости на една маса во кафеаните.

Повеќе...

Георгиески: До сега покажав што значи љубовта за Охрид и дека моите намери се искрени и чесни

До сега покажав што значи љубовта за Охрид и дека моите намери се искрени и чесни. Јас сум човек што никогаш не се откажува и затоа продолжувам заедно со вас уште посилно, уште похрабро, уште попосветено да работам за интересите и иднината на нашиот град, напиша на својот Фејсбук профил кандидатот за градоначалник од СДСМ Константин Георгиески. 

Повеќе...

Регистриран земјотрес утринава во Охрид

Потрес од 3,1 степени по Рихтеровата скала утринава во Охрид.

Повеќе...

Претставата „Сопружници“ на репертоарот на охридскиот театар

На репертоарот повторно тетарската претстава “Сопружници” - Вуди Ален, режија Драгана Таневска, во ПЕТОК, 22.10.2021 година со почеток во 20.00 часот, МАЛА САЛА.

Повеќе...

Трета доза вакцина после 3 месеци за имунизираните со кинески вакцини

Националниот Комитет за имунизација денеска донесе одлука со која се препорачува, граѓаните кои се вакцинирани и ревакцинирани со вакцините на производителите Синовак и Синофарм, трета доза вакцина може да примаат после изминати три месеци од ревакцинација.

Повеќе...

Лолеска најави нови 28 емисии за запознавање со ретките болести

Гордана Лолеска, главниот „виновник“ за кампањата „Ги запознаваме ретките болести“, која идната година ќе ја има четвртата сезона, ги најави новите 28 емисии со кои македонската јавност ќе се запознае до ретките болести.

Повеќе...

Хуманитарна помош за охридската болница од фестивалот Охридско лето

Националната установа „Охридско лето“ во знак на солидарност и хуман гест на Општата болница од Охрид и додели 95 000 денари, средства собрани од продажбата на влезници од хуманитарниот концерт „Танец и Ладо под ѕвездите“ кој се оддржа во рамките на годинешната фестивалска програма.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK