Две лица од Велешта ограбиле возило на Брза пошта

Две лица од Велешта ограбиле возило на Брза пошта.

-На 05.03.2024 во 00.10 часот, во полициското одделение во струшкото село Велешта е пријавено дека на 04.03.2024 на локален пат во село Лабуништа, две лица, сопреле возило „цитроен“ на брза пошта со кавадаречки регистарски ознаки и со закана, од возачот одзеле пари. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани