Жител на Лешани се товари за пустошење на шуми

Жител на Лешани се товари за пустошење на шуми.
СВР-Охрид поднесе кривична пријава против Д.Ј.(36) од селото Лешани, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пустошење шуми“ и „кражба“. Тој, на 23.01.2024 година, во близина на охридското село Вапила, е затекнат при нелегална сеча на огревни дрва од шума во приватна сопственост, стои во соопштението на СВР Охрид.
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани