Жител на прилепско Коњари фатен при кражба во Охрид

Жител на прилепско Коњари фатен при кражба во Охрид.

На 07.08.2022 година во 12.45 часот полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода С.Д.(51) од прилепското село Големо Коњари. По пријава од малолетник од прилепското село Големо Коњаре, тој бил затекнат непосредно по извршена кражба на пари од сместувачки објект во Охрид. Парите се пронајдени и вратени на оштетениот, а против сторителот, кој е приведен во полициска станица, ќе биде поднесена соодветна пријава, инфомира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles