Малолетно девојче каснато од куче скитник во Велгошти

Малолетно девојче каснато од куче скитник во Велгошти.

-На 10.11.2023 година во 15 часот во СВР Охрид, Н.Ш.(39) од охридското село Велгошти, пријави дека, нејзината малолетна ќерка, на улицата „Вис“ во истото село, била касната од куче скитник, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани