Охриѓанец пронајден мртов во стан

Пронајден мртов во стан 63 ггодишен охриѓанец.

-На 01.03.2024 година во 14.35 часот, во СВР Охрид е пријавено дека, во стан во Охрид, лоциран на улицата „Даме Груев“, во кој престојувал, починат пронајден е А.С.(63) од Охрид. . Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани