Охриѓанец ја тепал сопругата

Охриѓанец ја тепал сопругата.

-На 26.12.2023 во 01.35 часот на улица „7 Ноември“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода М.И.(20) од Охрид затоа што претходно во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани