Пазарела со фалсификувани евра

Пазарела со фалсификувани евра.

-На 04.03.2024 во 11.20 часот во СВР Охрид, сопственичка на продажен објект во Охрид пријавила дека на 03.03.2024, едно женско лице за купените производи платило со банкнота од 100 евра. Како што е пријавено, откако отишла да ја размени банкнотата во менувачница и било кажано дека е фалсификувана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во сооптението на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани