Пештанец нападнал соселанец во обложувалница

Пештанец нападнал соселанец во обложувалница.

На 04.01.2024 во 22.50 часот во СВР Охрид е пријавено дека во спортска обложувалница во охридското село Пештани, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.Т. врз А.М.(49), двајцата од Пештани. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани