Почина едногодишно бебе во охридската болница

Почина едногодишно бебе во охридската болница.

На 06.11.2023 во 07.44 часот во СВР Охрид, од Медицински центар Охрид било пријавено дека кај нив во тешка здравствена состојба како резултат на претходни заболувања било донесено едногодишно бебе, кај кое по реанимацијата била констатирана смрт без траги на насилство. За настанот бил запознаен јавен обвинител, по чија наредба телото било дадено на семејството, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани