Скопјанка нападната во хотел во Охрид

Скопјанка нападната во хотел во Охрид

-На 25.12.2023 во 20.45 часот во СВР Охрид е пријавено дека во хотел во Охрид, М.О.(38) од Скопје била физички нападната од А.Д.(31) од Охрид. По документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани