Ученик пријавил закани од соученици

Ученик пријавил закани од соученици.

-На 29.11.2023 во СВР Охрид, малолетник од Охрид – ученик во средно училиште во Охрид, во присуство на негов родител,  пријавил дека на 28.11.2023 во училиштето во кое учел, поради претходно недоразбирање, еден ученик од истото училиште и четири други лица му се заканувале. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани