19 новозаболени од корона, два во струшко

Имаме вкупно 500 пациенти оздравени од коронавирусот, денеска се регистрирани 126.

Во изминатите 24 часа направени се 335 тестирања, а потврдени се 19 нови случаи на ковид-19 и тоа во: – Скопје 3 – Куманово 8 – Прилеп 2 – Струга 2 – Велес 2 – Гостивар-1 – Виница 1 Со ова вкупната бројка на КОВИД-19 дијагностицирани во нашата земја изнесува 1386 лица. Досега во земјата се направени вкупно 15.120 тестирања. Во ГОБ „8 септември“ починаа 2 лица, пациентка од Липково (Куманово) на 49 години, примена на 03 април со потешкотии во дишење и веднаш поставена на респиратор и 73 годишен пациент од Скопје, примен на 19 април во многу тешка општа состојба.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани