Кривична и притвор за дваесетгодишникот што го запали кафулето во пазарот.

Кривична и притвор за дваесетгодишникот што го запали кафулето во пазарот. -СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.У.(20) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување...

Реакција на родители за набавка на матурски наметки и капи, од ОЕМУЦ велат одлуката е на ученичката заедница

Родители на ученици од Електро-машинскиот училишен центар „Свети Наум Охридски“ од Охрид преку писмо доставено до медиумите реагираат на набавката на наметки и капи за матурантите од средношколската установа. Во...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани